Mihai Stoica, dupa meciul cu Dinamo: "E cea mai tare victorie in derby din viata mea"

Duminica, 04 Octombrie 2020, ora 00:01
6461 citiri

Managerul general al FCSB, Mihai Stoica, a notat pe Facebook, dupa ce echipa antrenata de Anton Petrea s-a impus cu scorul de 3-2 in meciul cu Dinamo, ca aceasta este cea mai "tare" victorie in derbi din viata sa.

"E cea mai TARE victorie in derby din viata mea. Si am avut multe. Chiar si in finala Cupei. Dar tot asta-i mai tare!", a scris Stoica, conform news.ro.

Mihai Stoica a postat un mesaj si la pauza, nemultumit de penalty-ul acordat dinamovistilor: "E prima data cand scriu la pauza unui meci. Daca asta e penalty, eu am pierdut timpul degeaba in fotbal. 28 ani".

Formatia FCSB a invins echipa Dinamo, sambata seara, pe Arena Nationala, scor 3-2 (2-2), intr-un meci din etapa a sasea a Ligii I, arbitrat de Radu Petrescu. Dinamovistii au jucat in inferioritate numerica din minutul 75, cand a fost eliminat Ismael Lopez Blanco. De la Dinamo a fost eliminat si Rauta, in minutul 90+1.

Au marcat Tanase '8, '76 (penalti) si Cristea '17 pentru gazde, respectiv Borja Valle '26 (penalti) si Cristea '42 (autogol) pentru Dinamo.

Pe cine sună Meme Stoica primul dacă FCSB câștigă titlul. Ce zice el, aia facem!
FCSB este aproape de a câștiga titlul după mulți ani iar mai mulți jucători din echipă sunt în vizorul selecționerului Edi Iordănescu pentru Campionatul European din Germania....
Meme Stoica spune că FCSB are deja un atacant ca Alibec. Atacantul FCSB nu valorează nici jumătate din cât a plătit Gigi Becali
Mihai Stoica, directorul sportiv al FCSB, a menționat că Denis Alibec și atacantul pe care îl are deja FCSB, au lucruri în comun, doar că Alibec posedă o tehnică mai bună, în timp ce...