Semifinalele Cupei Romaniei, Dinamo - FCSB 0-3

Joi, 25 Iunie 2020, ora 21:50
7970 citiri

FCSB a invins cu 3-0 pe Dinamo, in meciul tur, din semifinalele Cupei Romaniei si are mari sanse sa se califice in finala Cupei.

Adi Popa, Olaru si Cristi Dumitru au inscris pentru FCSB

Dinamo: Piscitelli - Kilyen, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa - Rauta, Mrzljak - V. lazar, Fabbrini, Sorescu - D. Popa

Rezerve: Straton, I. Filip, A. Sin, I. Serban, Ahmed Bani, Montini, Puljic, Mihaiu, R. Moldoveanu

Antrenor: Adrian Mihalcea

FCSB: Vlad - Cretu, Miron, Cristea, Pantea - Vina, Popescu, Olaru - Morutan, Petre, Popa

Rezerve: Udrea, Dumitru, Perianu, Pandele, Tand, Nita

Antrenor: Bogdan Vintila

Arbitru: Istvan Kovacs, asistenti: Vasile Marinescu si Ovidiu Artene

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 3- Piscitelli respingea peste poarta mingea trimisa direct din corner de FCSB

Minutul 8 - ocazie mare FCSB, Olaru scapa spre poarta adversa, dar suteaza putin pe langa poarta

Minutul 25- ocazie Dinamo, suteaza Lazar cu latul retine Andrei Vlad

Minutul 27 - Adrian Petre scapa singur cu portarul dinamovist, da scarita pe langa poarta

Minutul 32- Adi Popa deschide scorul pentru FCSB

Minutul 45+1 Pauza

Minutul 46 - a inceput repriza a doua

Minutul 60- dubla ocazie FCSB in cateva secunde... Cristi Dumitru si Adi Petre rateaza

Minutul 64 - Robert Moldoveanu rateaza pentru Dinamo, Vlad respinge sutul dinamovistului

Minutul 74- gol FCSB, Darius Olaru inscrie

Minutul 82 - Cristian Dumitru inscrie pentru 3-0. Pustiul stelist isi bate joc de fundasii dinamovist si marcheaza

Minutul 90+3 Finalul meciului

Miracol în Cupa României! Echipa de liga a doua care va juca finala
Formaţia de ligă secundă Corvinul Hunedoara s-a calificat în premieră în finala Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-1), miercuri seara, pe...
Ciprian Marica este uimit de transferul vedetei FCSB: Nu pot să cred
Întrebat despre transferul extremei FCSB la prima clasată în Qatar, Ciprian Marica, acționar minoritar la Farul Constanța este surprins de acest transfer în ciuda salariului mare pe care îl...