Ovidiu Hategan, din nou meci cu scandal in Champions League. Ce a facut centralul roman si ce rezultate au fost in sferturi

Marti, 06 Aprilie 2021, ora 23:55

S-au disputat primele meciuri din sferturile de finala din Champions League.

Real Madrid a invins-o cu 3-1 pe Liverpool si porneste cu prima sansa la calificare in returul de pe Anfield Road.

Cu doua goluri marcate, Vinicius a fost eroul madrilenilor. Pentru echipa lui Zidane a inscris si Asensio, iar pentru "cormorani" a dat gol Salah.

In Anglia, Ovidiu Hategan a fost iar in centrul evenimentelor.

Dupa scandalul de rasism de la Paris in care a fost implicat cu brigada sa, arbitrul roman a acordat usor in prima repriza penalty pentru englezi, dar decizia a fost anulata dupa consultarea VAR.

Tot el nu a validat un gol marcat de nemti, pentru un fault in atac.

City a batut-o greu pe Dortmund cu 2-1 in minutul 90, dupa golul lui Foden.

Dormund egalase cu 6 minute mai devreme prin Reus, insa s-a vazut invinsa in Anglia.

De Bruyne a deschis scorul pentru echipa lui Guardiola, care are un retur foarte greu in Germania.

Desfasurarea meciurilor

Minutul 90 - Foden marcheaza golul doi penru City

Minutul 84 - Reus egaleaza pentru Dortmund cu Manchester City

Minutul 65 - Vinicius face 3-1 pentru Real

Minutul 51 - Salah marcheaza pentru Liverpool

Rezultate la pauza

Ovidiu Hategan are un meci dificil la Manchester. A anulat un gol pentru Dortmund

Minutul 36 - Asensio inscrie golul doi pentru Real Madrid.

Minutul 27 - Vinicius marcheaza pentru Real Madrid, care conduce cu 1-0.

Minutul 19 - De Bruyne a deschis scorul pentru Manchester City.

Minutul 1 - au inceput meciurile

Real Madrid: Courtois - Lucas Vazquez, Militao, Nacho, Mendy - Kroos, Casemiro, Modric - Asensio, Benzema, Vinicius
Rezerve: Lunin, Altube - Marcelo, Valverde, Odriozola, Isco, Mariano Diaz, Rodrygo, Arribas, Chust
Antrenor: Zinedine Zidane

Liverpool: Alisson - Arnold, Kabak, Phillips, Robertson - Keita, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Jota, Mane
Rezerve: Adrian, Davies - Thiago, Milner, Firmino, Oxlade-Chamberlain, Jones, Tsimikas, Shaqiri, Davies, R. Williams, Cain
Antrenor: Jurgen Klopp

ECHIPE DE START:

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Dias, Cancelo - Rodri, Gundogan - Mahrez, De Bruyne, Foden - B. Silva
Rezerve: Steffen, Trafford - Aguero, Ake, G. Jesus, E. Garcia, Laporte, Mendy, Fernandinho, Sterling, F. Torres, Zinchenko
Antrenor: Pep Guardiola

Dortmund: Hitz - Morey Bauza, Akanji, Hummels, Guerreiro - Bellingham, Can, Dahoud - Knauff, Haaland, Reus
Rezerve: Drljaca, Burki - Brandt, Delaney, T. Hazard, Meunier, Passlack, Piszczek, Reinier, Reyna, Schulz, Tigges