Stanciu nu a avut mila de Florin Nita in derby-ul Cehiei. Ce au facut fotbalistii romani VIDEO

Duminica, 11 Aprilie 2021, ora 21:57
18753 citiri
Nicolae Stanciu. FOTO: captura video: Twitter

Formatia Slavia Praga, la care joaca Nicolae Stanciu, a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa lui Florin Nita, Sparta Praga, intr-un meci din etapa a XXVI-a a campionatului Cehiei.

Stanciu a reusit un assist in minutul 45, la faza golului marcat de Holes. Al doilea gol a fost inscris de Tecl '81.

Golul este AICI.

Gica Hagi, singurul stelist dintr-o familie de dinamovisti. Cum a plecat socrul "Regelui" direct de la nunta sa la meciul lui Dinamo

Nita a fost integralist la oaspeti, iar Stanciu a jucat pana in minutul 55 la gazde. Romanul a primit un cartonas galben in minutul 40.

Bani cu nemiluita. Cat va castiga Razvan Burleanu in Consiliul FIFA

Slavia Praga este lider in clasament, cu 68 de puncte, in timp ce Sparta ocupa locul doi, cu 51 de puncte si doua jocuri mai putin.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...