Stanciu nu a avut mila de Florin Nita in derby-ul Cehiei. Ce au facut fotbalistii romani VIDEO

de Teodor Serban
Duminica, 11 Aprilie 2021, ora 21:57

Formatia Slavia Praga, la care joaca Nicolae Stanciu, a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa lui Florin Nita, Sparta Praga, intr-un meci din etapa a XXVI-a a campionatului Cehiei.

Stanciu a reusit un assist in minutul 45, la faza golului marcat de Holes. Al doilea gol a fost inscris de Tecl '81.

Golul este AICI.

Gica Hagi, singurul stelist dintr-o familie de dinamovisti. Cum a plecat socrul "Regelui" direct de la nunta sa la meciul lui Dinamo

Nita a fost integralist la oaspeti, iar Stanciu a jucat pana in minutul 55 la gazde. Romanul a primit un cartonas galben in minutul 40.

Bani cu nemiluita. Cat va castiga Razvan Burleanu in Consiliul FIFA

Slavia Praga este lider in clasament, cu 68 de puncte, in timp ce Sparta ocupa locul doi, cu 51 de puncte si doua jocuri mai putin.