Werder Bremen ramane in prima liga germana, dupa ce a trecut de Heidenheim, la barajul de mentinere/promovare

Marti, 07 Iulie 2020, ora 00:02
3039 citiri

Werder Bremen si-a asigurat mentinerea in prima divizie din Germania, dupa ce a remizat, in deplasare, cu formatia Heidenheim, scor 2-2, in meciul retur al barajului pentru mentinerea/promovarea in 1.Bundesliga

Theuerkauf in minutul 3 a marcat in propria poarta, iar Heidenheim a egalat prin Kleindienst, in minutul 85.

Pentru Werder Bremen a mai marcat Augustinsson, in minutul 90+4, iar pentru Heidenheim a punctat din nou Kleindienst, in minutul 890+7, din penalti.

In tur, scorul a fost egal, 0-0.

Werder, formatia cu cele mai multe meciuri jucate in istoria 1.Bundesliga, a terminat pe locul 18, antepenultimul in prima liga si a evoluat o singura data in liga a doua, in sezonul 1980/1981.

Dacă SUA trimit Ucrainei rachete ATACMS, Germania trebuie să dea Taurus. Solicitarea, făcută de șefa comisiei de apărare din Bundestag
După ce Congresul american a decis să furnizeze arme în valoare de miliarde de dolari Ucrainei, ar trebui să fie rândul Germaniei să furnizeze rachete Taurus, a declarat Marie-Agnes...