Contra, noapte "magica" in Primera Division de Halloween

Sambata, 01 Noiembrie 2014, ora 08:54
3149 citiri

Cosmin Contra a trecut cu bine peste noaptea de Halloween din Spania. In uvertura etapei a X-a din Primera Division, Getafe, echipa pregatita de tehnicianul roman, a obtinut o victorie pretioasa in deplasare, scor 2-1 cu Deportivo La Coruna.

Pe Estadio Riazor, elevii romanului au facut un meci aproape perfect si au iesit la pauza cu un avantaj de un gol. Fabricio, portarul gazdelor a deschis scorul in minutul 34 cu un autogol. Sutul lui Luisinho a intalnit bara dupa care a lovit spatele aparatorului buturilor si a intrat in plasa.

Imediat la reluare, oaspetii si-au marit avantajul cu golul lui Lafita in minutul 46. Gazdele au cautat egalarea, dar nu au reusit decat sa reduca din diferenta cu golul lui Postiga in minutul 80.

Getafe obtine al doilea succes consecutiv in deplasare si urca pe locul 9 cu 13 puncte in clasamentul provizoriu din La Liga.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Contra meci Getafe Coruna, #meci Getafe Coruna, #Primera Division Spania , #stiri fotbal