S-a terminat faza grupelor la Copa America. Leo Messi a facut show in meciul Argentinei. Cum arata sferturile de finala

Marti, 29 Iunie 2021, ora 09:14
3128 citiri
Leo Messi

Reprezentativa Argentinei a invins, luni, cu scorul de 4-1, selectionata Boliviei, la Copa America, in ultima etapa a grupelor, conform news.ro.

Messi a marcat de doua ori, in minutele 33 (penalti) si 42. Pentru Argentina au mai punctat Gomez '6 si Martinez '65.

Golul bolivienilor a fost adus de Saavedra '60.

Intr-un alt meci, Uruguay a trecut de Paraguay, scor 1-0, prin golul marcat de Cavani, in minutul 21, din penalti.

In sferturi, Argentina va evolua cu Ecuador, iar Uruguay va intalni Columbia. In cealalta jumatate de tablou, se vor confrunta Brazilia cu Chile si Peru cu Paraguay.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

S-au stabilit sferturile la WTA Dubai. La ce oră joacă Sorana Cîrstea cu câștigătoarea de la Wimbledon
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului WTA 1.000 de la Dubai (Emiratele Arabe Unite), dotat cu premii totale de 3.211.715...
Impresionant ce se întâmplă în cariera Soranei Cîrstea, după 11 ani
Sorana Cîrstea, locul 22 WTA, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 1000 de la Dubai. Cîrstea a învins-o în optimi pe croata Donna Vekic, numărul...