Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Cristi Balgradean: "Ce mai e de spus? Suntem prea mici, pentru ca suntem romani". Portarul CFR-ului, dezlantuit dupa calificarea pierduta pe nedrept

Joi, 10 Decembrie 2020, ora 22:18
4316 citiri
Cristi Balgradean

Cristi Balgradean, portarul echipei CFR Cluj, a comentat in termeni duri penalty-ul gratuit acordat pentru Young Boys Berna in meciul de joi seara, in urma caruia elvetienii s-au calificat mai departe in dauna campioanei Romaniei.

"Ce mai e de spus? Toata lumea a vazut ce penalty a putut sa dea arbitrul. Suntem prea mici,

pentru ca suntem romani. Trebuia sa mearga Elvetia mai departe, nu Romania", a spus Balgradean, care a vazut si cartonasul rosu in urma fazei din minutul 90, pentru proteste.

"Nici n-am apucat sa ajung la el si mi-a dat rosu. L-am intrebat doar pentru ce a dat penalty", a explicat Balgradean.

Young Boys a castigat cu 2-1, dupa ce a egalat in minutul 90 printr-un penalty acordat fara acoperire regulamentara.

Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...