Gol aniversar pentru Cristiano Ronaldo, la 36 de ani. Victorie pentru Juventus in derby-ul cu AS Roma

Sambata, 06 Februarie 2021, ora 22:11
2618 citiri
Cristiano Ronaldo

Juventus Torino a urcat pe locul 3 in Serie A dupa ce a invins-o cu 2-0 acasa pe AS Roma, sambata, intr-un meci din etapa a 21-a, primul gol fiind inscris de Cristiano Ronaldo, la o zi dupa ce a implinit 36 de ani.

Ronaldo a punctat in minutul 13 si este golgheterul actualei editii de campionat, cu 16 reusite. Juve a majorat diferenta in minutul 70, cand Roger Ibanez a marcat in propria poarta.

Radu Dragusin, tanarul fundas roman al lui Juve, a ramas pe banca de rezerve.

Simona Halep dezvaluie cat de grave sunt problemele de sanatate pe care le are

Moment incredibil cu Sorana Cirstea la Melbourne: "Taci din gura, taci, taci din gura!". Ce a putut sa-i ceara arbitrei

Victor Ponta, dezvaluiri dupa sapte ani: "I-am cerut presedintelui Basescu gratierea lui Gica Popescu. Cred ca regreta si acum"

Mesajul unui roman pe contul lui Ronaldo: "Zici ca stai la Vaslui, sa-ti traiasca familia"

Veste mare primita de Hagi, chiar in ziua in care a implinit 56 de ani

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Anchetă uriașă în Italia, cu privire la agresarea unor minori aflați în închisoare. „Acte de tortură, abuz de putere, violențe sexuale”
Treisprezece gardieni de închisoare au fost arestaţi luni, 22 aprilie, în Italia, fiind acuzați de agresarea unor minori încarceraţi la Milano, iar alţi opt gardieni au fost suspendaţi....