Dublu impact! Cristiano Ronaldo a fost de neoprit la primul meci de la revenirea la Manchester United VIDEO

Sambata, 11 Septembrie 2021, ora 18:32
5855 citiri
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo a făcut diferența de la primul meci jucat în tricoul lui Manchester United de la revenirea pe Old Trafford.

Superstarul portughez a marcat două goluri pentru echipa sa în victoria de pe teren propriu cu Newcastle United, scor 4-1.

Liga I: Mutu pierde la Pitești și este tot mai contestat!

Ronaldo a deschis scorul în prelungirile primei reprize, când a împis în plasă o minge respinsă de portar. Newcastle a egalat în minutul 58 prin Manquillo, dar Ronaldo a făcut imediat 2-1.

CR 7 a punctat a doua oară în minutul 62, cu un șut printre picioarele portarului advers.

Bruno Fernandes a marcat în minutul 80, iar Lingard a făcut 4-1 pe final.

Primul gol

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...