CSU Craiova, victorie fara emotii la Medias. Oltenii raman in lupta pentru titlu. Cum arata clasamentul

Vineri, 12 Martie 2021, ora 22:37
2879 citiri
CSU Craiova a castigat la Medias

Formatia Universitatea Craiova a invins vineri seara, in deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Gaz Metan Medias, intr-un meci din etapa a 27-a a Ligii I, conform news.ro.

Golurile au fost marcate de Andrei Ivan '49 si Alexandru Cicaldau '60. In minutul 79, de la gazde a fost eliminat Chamed. In urma acestui rezultat, CSU Craiova se mentine pe locul 3 in clasament, cu 53 de puncte, cu patru mai putin decat FCSB si CFR, care au si un meci mai putin disputat.

Gaz Metan Medias: Plesca - Butean, Larie, Yuri, Velisar - De Moura (F. Junior '76), Alceus (Horsia '76), Romeo (Deaconu '76) - Chamed, Mates (Sarr '8), Ze Manuel (Morar '63), Antrenor: Mihai Teja.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vatajelu, Papp, M. Constantin, Bancu - Mateiu, Bic (Fedele '81) - Cimpanu (Camara '73), Cicaldau (Capatana '87), Baiaram (V. Constantin '87) - Ivan (Tudorie '81). Antrenor: Marinos Ouzounidis.

Cartonase galbene: Sarr '33, Butean '43, Alceus '71 / M. Constantin '35, Vatajelu '78, Fedele '85

Cartonas rosu: Chamed '79

Arbitri: Lucian Rusandu - Valentin Avram, Mihai Ovidiu Artene - Marian Barbu

Observatori: Mircea Calin, Sorin Boca

Cum a fost agresata in camera de hotel cantareata Laurette: "De ce crezi ca ai venit aici?" Marturii cutremuratoare ale artistei

Duelul romanilor din Europa League s-a incheiat la egalitate. Gol de senzatie Stanciu, Ianis Hagi a raspuns cu o pasa decisiva

Gica Hagi s-a comparat cu Leo Messi: "Imi aduce aminte de mine". Cine este idolul din viata romanului

Scandalos. Cine e sportiva data in judecata pentru ca a ramas insarcinata. I-a fost taiat si salariul pe o luna

Celebrul "Maracana" nu mai exista. Care va fi noul nume al stadionului din Rio. Polemica uriasa in jurul deciziei

A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...
Victoria carierei pentru o tenismenă din România în plină ascensiune. Meci de peste 4 ore, cu o mare favorită
Jucătoarea română de tenis Anca Todoni a reușit cea mai importantă victorie a carierei, în primul tur al turneului WTA 125 de la San Luis Potosi (Mexic), dotat cu premii totale de 115.000 de...