Rasturnare de scor uluitoare in Cupa Olandei. Feyenoord avea meciul in mana in minutul 80, dar a fost eliminata

Joi, 18 Februarie 2021, ora 10:10
1948 citiri
Feyenoord

Feyenoord Rotterdam a fost eliminata incredibil din Cupa Olandei la fotbal, dupa ce a condus-o cu 3-1 pe SC Heerenveen si a primit trei goluri in ultimele zece minute, pierzand cu 3-4, in sferturile de finala ale competitiei, conform agerpres.ro.

Gazdele au deschis scorul prin Rami Kaib (15), dar apoi Feyenoord a inscris de trei ori, prin Bryan Linssen (47), Steven Berghuis (57) si Lutsharel Geertruida (61). Finalul a fost epic, cu trei goluri ale gazdelor in mai putin de zece minute, reusite de Benjamin Nygren (81) si Siem de Jong (86, 88).

Succesul echipei din Heerenveen a fost facilitat si de faptul ca Feyenoord a jucat in inferioritate numerica din min. 66, cand internationalul Steven Berghuis a primit al doilea cartonas galben.

De remarcat ca Heerenveen a ratat un penalty, prin Joey Veerman (53).

Feyenoord a fost finalista a editiei trecute a Cupei Olandei (alaturi de Utrecht), care nu s-a mai disputat.

In semifinale (2 martie), Heerenveen o va infrunta pe Ajax Amsterdam, iar Vitesse Arnhem o va intalni pe VVV-Venlo.

Naomi Osaka a facut instructie cu Serena Williams si e prima finalista de la Australian Open

VIDEO Emotionant. Serena Williams a plans ca un copil dupa esecul cu Osaka. Final de cariera pentru americanca?

FOTO Tenisul chiar nu mai conteaza pentru ea. "Barbie" Bouchard si-a gasit un nou iubit. Prima fotografie de cuplu

Australian Open: Rafael Nadal a pierdut de la 2-0 la seturi pentru a doua oara in istorie. Cine e jucatorul care a declansat "bomba"

Ce crede sotul Serenei Williams despre Romania: "Sunt foarte multe documentare in acest sens"

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...