Cupa Romaniei: Astra si CSU Craiova, ultimele calificate in sferturi. Oltenii au castigat la Botosani, la debutul antrenorului grec

Joi, 11 Februarie 2021, ora 22:56
2797 citiri
Cicaldau marcheaza din penalty

Formatia Universitatea Craiova s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, invingand joi, in deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Botosani, in optimile competitiei, conform news.ro.

Partida s-a disputat pe un teren acoperit cu zapada. Golul a fost marcat de Cicaldau, in minutul 3, din penalti. Meciul a fost arbitrat de Marcel Birsan si a consemnat debutul antrenorului grec Marino Ouzounidis pe banca gruparii din Craiova.

Intr-un alt meci disputat joi, Astra Giurgiu s-a impus in deplasare, scor 2-1, impotriva echipei ASU Politehnica Timisoara. Gazdele au condus cu 1-0, prin golul marcat de Coada in minutul 28, dar Astra a revenit si a intors rezultatul prin golurile lui Balaure '59 si Montini '81.

Mai sunt calificate in sferturile de finala echipele Dunarea Calarasi, Petrolul, Chindia Targoviste, U Cluj, Dinamo si Viitorul Pandurii Targu Jiu.

FOTO Imagini unice din copilaria Soranei Cirstea, eroina zilei la AO. Se antrena noaptea si facea arte martiale

Ce a scris Simona Halep pe facebook, dupa victoria epica de la Australian Open

Viitoarea adversara a Simonei Halep, rusoaica-sexy care s-a maritat cu antrenorul ei

OFICIAL Atletico Madrid - Chelsea se va juca la Bucuresti. Cand are loc partida

FOTO Serena Williams, cu bijuteriile pe teren la Melbourne

Poli Iași - FC Botoșani 1-0. Derby-ul Moldovei, câștigat de echipa din Copou
Poli Iași a obținut primele puncte din acest sezon, după ce a trecut cu 1-0, pe teren propriu, de FC Botoșani. Gazdele au dat singurul gol al partidei în primele minute ale meciului. În...
Ce spune Bogdan Andone, antrenorul din Superliga care a înjurat arbitrul și a primit patru etape de suspendare
Tehnicianul echipei FC Botoşani, Bogdan Andone, suspendat patru etape de Comisia de Disciplină a FRF ca urmare a eliminării de la partida cu Oţelul Galaţi, a declarat că regretă...
#CSU Craiova, #cupa romaniei, #fc botosani, #Cicaldau , #stiri fotbal
  1. În această seară e FCSB - Maccabi! Cine transmite meciul și reacția ironică a antrenorului echipei israeliene
  2. Hagi, întrebat direct dacă vine la echipa națională! Ce răspuns a oferit
  3. Cinci sportivi români care pot obține medalii la Jocurile Olimpice
  4. Farul lui Gică Hagi, singura echipă fără gol marcat în două etape. Ce s-a întâmplat în meciul cu Oțelul
  5. Oferta financiară de la FRF care l-ar fi umilit pe Edi Iordănescu: ”Mi se pare jenant, o jignire”
  6. Dramatism în prelungiri la meciul Gloria Buzău - Sepsi din Superliga. Gol anulat de VAR