Cupa Romaniei: Astra si CSU Craiova, ultimele calificate in sferturi. Oltenii au castigat la Botosani, la debutul antrenorului grec

Joi, 11 Februarie 2021, ora 22:56
2797 citiri
Cicaldau marcheaza din penalty

Formatia Universitatea Craiova s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, invingand joi, in deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Botosani, in optimile competitiei, conform news.ro.

Partida s-a disputat pe un teren acoperit cu zapada. Golul a fost marcat de Cicaldau, in minutul 3, din penalti. Meciul a fost arbitrat de Marcel Birsan si a consemnat debutul antrenorului grec Marino Ouzounidis pe banca gruparii din Craiova.

Intr-un alt meci disputat joi, Astra Giurgiu s-a impus in deplasare, scor 2-1, impotriva echipei ASU Politehnica Timisoara. Gazdele au condus cu 1-0, prin golul marcat de Coada in minutul 28, dar Astra a revenit si a intors rezultatul prin golurile lui Balaure '59 si Montini '81.

Mai sunt calificate in sferturile de finala echipele Dunarea Calarasi, Petrolul, Chindia Targoviste, U Cluj, Dinamo si Viitorul Pandurii Targu Jiu.

FOTO Imagini unice din copilaria Soranei Cirstea, eroina zilei la AO. Se antrena noaptea si facea arte martiale

Ce a scris Simona Halep pe facebook, dupa victoria epica de la Australian Open

Viitoarea adversara a Simonei Halep, rusoaica-sexy care s-a maritat cu antrenorul ei

OFICIAL Atletico Madrid - Chelsea se va juca la Bucuresti. Cand are loc partida

FOTO Serena Williams, cu bijuteriile pe teren la Melbourne

Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...
Miracol în Cupa României! Echipa de liga a doua care va juca finala
Formaţia de ligă secundă Corvinul Hunedoara s-a calificat în premieră în finala Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-1), miercuri seara, pe...