Cupa României, optimi: Universitatea Craiova a jucat pe terenul unei echipe de liga a treia. Cum s-a încheiat meciul

Miercuri, 27 Octombrie 2021, ora 20:17
1550 citiri

Formaţia Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, trecând în optimi, miercuri, de echipa de liga a treia Minaur Baia Mare, scor 4-0.

Golurile au fost marcate de Gustavo ‘9, Constantin ’15 (penalti), Bălaşa ’55 şi Koljic ’56.

Marţi s-au calificat în sferturi ACSO Filiaşi (liga a treia), Chindia Târgovişte şi FC Argeş.

Joi au loc următoarele partide:

FC Buzău – Dunărea Călăraşi, ora 15:00

U Craiova 1948 – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, ora 18:00

Politehnica Timişoara – FC Rapid 1923, ora 21:00

În ceea ce priveşte meciul FC Voluntari – FCSB, clubul oaspete a informat Departamentul Competiţii al Federaţiei Române de Fotbal că se află în imposibilitatea de a se prezenta la joc, motiv pentru care partida nu se dispută. Cazul va fi judecat la Comisia de Disciplină a FRF.

FC Argeş a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-3, după executarea loviturilor de la 11 metri, formaţia din liga a II-a Poli Timişoara şi s-a calificat în semifinalele Cupei...
Laurențiu Reghecampf a răbufnit: ”E sub nivelul meu să mă întrebați despre asta, să nu creadă cineva că sunt arogant!”
Tehnicianul echipei Universitatea Craiova, Laurenţiu Reghecampf, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că este sub nivelul său să fie întrebat în legătură cu confruntarea din...