Dan Petrescu recunoaște: ”A fost o victorie norocoasă, nimeni nu va mai câștiga la Arad”

Luni, 27 Septembrie 2021, ora 08:23
1796 citiri

Tehnicianul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat duminică seară, după meciul cu UTA Arad, scor 1-0, că acest succes a fost obţinut cu noroc, conform news.ro.

“A fost o victorie norocoasă în seara asta, nimeni nu va mai câștiga aici. Prima repriză a fost puţin mai echilibrată. În repriza a doua ne-au dominat. Din păcate banca era cam plină de copii, soluţiile puţine. O victorie pentru moral fantastică. Aveam nevoie. Echipa a părut obosită în a doua repriză. Am scos un 1-0 incredibil”, a spus Petrescu la posturile care transmit Liga 1.

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1. Golul a fost marcat de Chipciu, în minutul 27, însă arădenii au ratat o sumedenie de ocazii.

Formaţia CFR Cluj a fost învinsă, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa AZ Alkmaar, într-un meci din etapa a treia a grupei D a Conference League. Golul a fost marcat de...
Ultimul bal pentru Dan Petrescu? Șefii de la CFR Cluj au găsit înlocuitor de top pentru "Bursuc"
CFR Cluj joacă în această seară contra celor de la AZ Alkmaar în Conference League. E o partidă crucială pentru ardeleni, care au acumulat un singur punct după primele două partide (1-1...