Denis Alibec a ratat un penalty si ramane fara gol marcat in campionatul Turciei

Sambata, 09 Ianuarie 2021, ora 18:09
2464 citiri
Denis Alibec

Fotbalistul echipei Kayserispor, Denis Alibec, a ratat un penalty la meciul castigat sambata, pe teren propriu, scor 1-0, in fata formatiei Yeni Malatyaspor, in etapa a XVIII-a a campionatului Turciei.

Conform news.ro, Alibec a ratat lovitura de la 11 metri in minutul 9. Un minut mai tarziu, Kaya (Yeni Malatyaspor) a inscris unicul gol al partidei, in propria poarta. Astfel, Denis Alibec a adunat 9 meciuri fara gol marcat in prima liga din Turcia, singura sa reusita in tricoul lui Kyserispor fiind intr-un meci de Cupa.

Integralist la gazde, Alibec a primit un cartonas galben in minutul 90+6. A jucat pe toata durata partidei si Cristian Sapunaru.

Echipa din Kayseri ocupa locul 18 in clasament, cu 16 puncte, in timp ce Yeni Malatyaspor este pe 12, cu 21 de puncte.

Poveste de film. Fost coleg cu Hagi și Popescu, terorizat de Erdogan: "Nu mai am loc nicăieri în lume, mi-a luat totul”
Hakan Sukur (51 de ani), unul dintre cei mai buni marcatori din istoria fotbalului turc, fost coleg cu Gică Hagi și Gică Popescu la Galatasaray, trăiește un adevărat coșmar legat de...
Zeci de persoane reținute în Turcia pentru legături cu ISIS. Cum i-ar fi ajutat pe jihadiști
În Turcia, 36 de persoane au fost reținute sub suspiciunea de legături cu „Statul Islamic” în timpul operațiunilor desfășurate în patru provincii, a declarat ministrul Afacerilor...