Coronavirus la Dinamo: doi jucatori, testati pozitiv. "Cainii" au plecat in Ucraina pentru amicalul cu echipa lui Mircea Lucescu

1842 citiri
Jucatorii lui Dinamo

Medicul Liviu Batineanu a declarat, pentru site-ul oficial al FC Dinamo, ca doi jucatori au fost confirmati pozitiv la testele Real Time PCR facute in aceasta saptamana pentru diagnosticarea Covid-19, conform news.ro.

"Cei doi jucatori dinamovisti sunt izolati de ceilalti componenti ai lotului si vor fi testati zilele urmatoare conform prevederilor legale stabilite de Ministerul Tineretului si Sportului si Ministerul Sanatatii", a precizat Batineanu.

Ambii jucatori confirmati pozitiv nu au facut deplasarea in Ucraina pentru meciul amical cu Dinamo Kiev.

Mihai Esanu (Romania U21) si Gevaro Nepomuceno (Curacao), convocati la loturile nationale in aceasta pauza competitionala, Adam Nemec, Paul Anton, Steliano Filip, Andrei Radu, Gudmund Kongshavn si Ionut Serban, toti accidentati si aflati intr-un program individual de pregatire sau de recuperare, nu au facut deplasarea la Kiev.

Meciul amical Dinamo Kiev - Dinamo Bucuresti se va disputa sambata, de la ora 17:00, si va fi transmis in direct de postul de PRO X.

Tragedie inimaginabila. Un campion din MMA, injunghiat mortal intr-un bar. Agresorul, ucis si el de fratele sportivului

Lovitura financiara la Miami. Premiile turneului de tenis s-au prabusit. Cat poate castiga Simona Halep daca ia trofeul

Nicolae Stanciu nu se mai opreste din dat goluri. Al saselea meci la rand in care romanul marcheaza cel putin o data

Sorana Cirstea a schimbat antrenorul! Cine o va asista la Miami si ce a promis romanca

Un cunoscut impresar roman de fotbalisti a murit de COVID. "Nenorocitul de carcalac m-a lovit"

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...