Dinamo cu ocaziile, CFR Cluj cu golurile. A treia victorie la rand a campioanei cu Edi Iordanescu pe banca

Joi, 17 Decembrie 2020, ora 22:39
3191 citiri
Dinamo, invinsa de CFR Cluj

CFR Cluj a invins-o pe Dinamo Bucuresti cu scorul de 2-0 (2-0), joi seara, in deplasare, intr-o partida din etapa a 14-a a Ligii I de fotbal.

Campioana a transat disputa inca din prima repriza, cand au marcat Gabriel Debeljuh (14), dupa ce Ricardo Grigore a alunecat langa atacantul croat, si Adrian Paun (44 - penalty), in urma unui fault comis de Ante Puljic asupra lui Debeljuh. In schimb, gazdele au ratat cateva ocazii uriase, in special in partea secunda a meciului.

Dinamo a pierdut doi jucatori importanti in prima repriza, Aleix Garcia si Ante Puljic, ambii accidentati.

Dinamo a incheiat meciul in zece jucatori, dupa Florin Bejan a primit al doilea cartonas galben la ultima faza a meciului (90+3).

De la venirea antrenorului Edi Iordanescu, CFR Cluj a castigat toate cele trei meciuri de campionat cu acelasi scor, 2-0.

Clujenii au un bilant de sase victorii si un egal in deplasare in acest campionat, fara gol primit in ultimele patru deplasari.

Dinamo venea dupa trei victorii consecutive in campionat.

A murit o legendă a sportului românesc, cu 7 titluri naționale. Anunțul clubului Dinamo
Clubul Sportiv Dinamo a anunţat, joi, decesul profesorului Horaţiu Giurgiu (85 de ani), o legendă a baschetului românesc şi a CS Dinamo. Antrenorul cunoscut de apropiați sub numele de...
Nota de plată a venit și e uriașă: ce sancțiuni s-au dictat după bătăile de la meciul Dinamo - UTA
Echipele Dinamo şi UTA Arad vor juca patru meciuri fără spectatori ca urmare a incidentelor petrecute la meciul direct, disputat la 8 martie, în etapa a 30-a din Superligă, a decis, miercuri,...