Celebrul canal american ESPN a menționat Dinamo București, pe rețelele sociale, semnalând un fapt inedit.

Americanii au prezentat un tricou al DDB, pe care apare numele a 2000 de dinamovisști care au ajutat clubul în această perioadă critică din punct de vedere financiar.

Tricoul, de culoare neagră, are în centru poza lui Cătălin Hâldan, unul dintre fotbaliștii simbol ai clubului bucureștean.

t

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...