Dorin Rotariu marcheaza primul sau gol in Kazahstan

Sambata, 30 Martie 2019, ora 16:50
2303 citiri

Atacantul roman Dorin Rotariu a marcat primul sau gol pentru noua sa echipa FC Astana din Kazahstan.

Tanarul jucator roman de 23 de ani a inscris in deplasarea cu Jetisu Taldikorgan, meci castigat cu scorul de 2-0.

Partida a facut parte din a treia etapa a campionatului kazah de fotbal. Ancici a marcat primul in minutul 26, iar Rotariu a punctat putin dupa pauza, in minutul 58.

Fostul jucator de la Poli Timisoara, Dinamo sau Brugges a fost titular si inlocuit in minutul 87.

Astana e lidera din campionat cu 9 puncte din 9 posibile, fiind singura formatie din Kazahstan cu 3 victorii din tot atatea partide.

Dorin Rotariu s-a transferat surprinzator la Astana la finalul lunii februarie, desi romanul avusese o intelegere cu Arminia Bielefeld, liga a doua germana si mai fusese dorit si de o grupare si din prima liga portugheza.

Brugges l-a vandut in Kazahstant pentru un milion de euro.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Dorin Rotariu prim gol marcat Kazahstan, #Dorin Rotariu prim gol pentru FC , #stiri fotbal