Dunarea Calarasi si Hermannstadt s-au anihilat reciproc in derbiul Ligii 2

Duminica, 25 Februarie 2018, ora 16:59
3355 citiri

Dunarea Calarasi si AFC Hermannstadt au terminat la egalitate in derbiul ligii secunde din Romania, cele doua ocupand primele 2 locuri si fiind mari favorite la promovare.

Scorul a fost 0-0 la final, dar in minutul 19, Sibiu a ratat un penalti primit foarte usor, Bogdan Rusu tragand alaturi de poarta in ovatiile fanilor gazda.

Dunarea ramane prima in ierarhie cu 50 de puncte, urmata de Hermannstadt cu 49 si Chindia Targoviste cu 5 lungimi in spatele liderului.

Hermannstadt va juca miercuri pe teren propriu cu FCSB in sferturile Cupei, miercuri de la ora 18.30, LIVE pe Ziare.com.

Dunarea: C. Lungu - Tenea, Sandru, Manole, Dobrosavlevici, Tomozei, Cr. Puscas, P. Iacob, Missi Mezu, Doman, Val. Alexandru. Antrenor: Dan Alexa.

Hermannstadt: Cabuz - Al. Coman, I. Stoica, Cr. Radu, M. Stancu, Dalbea, Boboc, Tatar, Curtean, B. Rusu, St. Blanaru. Antrenor: Alexandru Pelici.

In tur, Sibiul invingea cu 2-1, dupa un gol decisiv marcat de Tatar in minutul 90.

Calarasenii raman neinvinsi timp de 19 etape la rand, iar Sibiul are o serie de 18 jocuri la rand fara esec.

Tot duminica, CS Afumati a trecut de CS Balotesti cu 4-1.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Dunarea Sibiu egal Liga 2, #derbi Liga 2 cronica meci, #Dunarea si Hermannstadt remiza alba , #stiri fotbal