Echipa lui Marius Sumudica, prima infrangere dupa 17 meciuri. Alex Maxim a marcat golul lui Gaziantep

Sambata, 09 Ianuarie 2021, ora 14:41
3475 citiri
Alex Maxim

Alexandru Maxim a marcat golul echipei Gaziantep FK in meciul pierdut, scor 1-2, cu Sivasspor, in etapa a XVIII-a a campionatului Turciei, conform news.ro.

Maxim, care a fost integralist, a marcat in minutul 4. Pentru Sivasspor a punctat Arslan, in minutele 41 si 47.

Din minutul 78, Gaziantep a evoluat cu un jucator mai putin, dupa eliminarea lui Jefferson. Alin Tosca nu a evoluat la Gaziantep, fiind suspendat, la fel ca si antrenorul Marius Sumudica.

Pentru formatia antrenata de Sumudica a fost primul esec suferit dupa o serie pozitiva de 17 meciuri fara infrangere care a inceput in septembrie 2020.

In clasamentul provizoriu, Gaziantep e pe locul 3, cu 31 de puncte, dupa Besiktas si Fenerbahce.

Ignorat de Iordănescu, erou în Turcia. Internaționalul care a fost decisiv pentru echipa românilor
Mijlocaşul român Alexandru Maxim, cu un gol şi o pasă de gol, a fost artizanul victoriei echipei Gaziantep FK cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Kasimpaşa SK, duminică, pe teren propriu,...
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...