Liga Campionilor: echipa lui Mircea Lucescu, egalata in minutul 90 la Budapesta. Barcelona a castigat cu Juventus. Toate rezultatele

Joi, 29 Octombrie 2020, ora 00:06

Dinamo Kiev, echipa antrenata de Mircea Lucescu, a incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul sustinut miercuri, in deplasare, cu Ferencvaros, dupa ce a condus cu 2-0, conform news.ro.

Formatia ucraineana pregatita de Lucescu a fost egalata in minutul 90. Tot miercuri, in aceeasi grupa, FC Barcelona a invins Juventus, scor 2-0. Torinezii au avut trei goluri anulate prin Alvaro Morata, toate pentru motiv de ofsaid.

Rezultate inregistrate in partidele disputate miercuri in etapa a doua a fazei grupelor Ligii Campionilor:

Grupa E:

FC Krasnodar - Chelsea 0-4

Au marcat: Hudson-Odoi (37), Werner (76-penalti), Ziyech (79) si Pulisic (90)

FC Sevilla - Rennes 1-0

A marcat: Luuk de Jong (55)

Grupa F:

Borussia Dortmund - Zenit Sankt Petersburg 2-0

Au marcat: Sancho (78-penalti), Haaland (90)

FC Bruges - Lazio 1-1

Au marcat: Vanaken (42-penalti) / Correa (14)

Grupa G:

Ferencvaros - Dinamo Kiev 2-2

Au marcat: Nguen (59), Boli (90) / Tsigankov (28-penalti), De Pena (41)

-Tudor Baluta a intrat in teren la Dinamo Kiev in minutul 89.

Juventus Torino - FC Barcelona 0-2

Au marcat: Dembele (14), Messi (90 - penalti)

Morata (Juventus) a marcat in minutele 15, 29 si 55, dar toate golurile au fost anulate pe motiv de ofsaid.