Euro 2020: Slovacia si Scotia, ultimele doua calificate la turneul final. Serbia, eliminata la penalty-uri, pe teren propriu

Vineri, 13 Noiembrie 2020, ora 00:42
4973 citiri
Scotia s-a calificat la Euro 2020

Echipele nationale ale Slovaciei si Scotiei sunt ultimele doua reprezentative care au obtinut calificarea la Euro 2020, turneu final programat anul viitor, in urma meciurilor de baraj desfasurate joi seara, ambele terminate dupa prelungiri.

La Belfast, in Irlanda de Nord, Slovacia s-a impus cu 2-1, dupa 1-1 in timpul regulamentar, golul decisiv fiind marcat in minutul 110.

Mult mai dramatica a fost confruntarea de la Belgrad, in care Serbia a trimis meciul cu Scotia in prelungiri abia in minutul 90, rezerva Jovic fiind autorul golului egalizator (1-1). La penalty-uri, britanicii au castigat insa cu 5-4 si s-au calificat la Euro 2020.

Prima vizită în Scoția a Regelui Charles după diagnosticul de cancer. Aniversarea alături de Regina Camilla
Regele Marii Britanii Charles al III-lea, în vârstă de 75 de ani, împreună cu soția sa Camilla, au fost văzuți în timp ce participau la slujba de duminică la Crete Kirk. Cuplul regal se...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...