Europa League, optimi: Mircea Lucescu, esec pe teren propriu cu Villarreal. Cum s-a incheiat meciul Manchester United - AC Milan

Joi, 11 Martie 2021, ora 22:41
3601 citiri

Dinamo Kiev, echipa antrenata de Mircea Lucescu, a fost invinsa acasa de Villarreal, scor 2-0, in prima mansa a optimilor de finala din Europa League, conform news.ro.

Au marcat Torres '30 si Albiol '52, formatia pregatita de tehnicianul roman avand nevoie acum de o minune in retur pentru a se califica in sferturi.

Intr-o alta partida, AC Milan (cu Ciprian Tatarusanu rezerva) a remizat in deplasare cu Manchester United, scor 1-1. Au marcat Diallo '50 pentru gazde si Kjaer '90+2 pentru oaspeti.

De asemenea, Ajax Amsterdam s-a impus acasa, cu scorul de 3-0, in fata formatiei Young Boys (goluri Klaasen '62, Tadic '82, Brobbey '90+2).

Partidele retur vor avea loc la 18 martie.

Antrenorul Mircea Lucescu nu a acceptat atitudinea atacantului Vladislav Supriaga, 21 de ani, considerat "noul Şevcenko" şi l-a înlocuit în minutul 41 al partidei de sâmbătă, de la Lvov....
Cât s-a terminat duelul românesc din Ucraina. Mircea Lucescu se bate cu Sahtior Donetk, fosta sa echipă, pentru titlu
Formaţia Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 4-1, echipa lui Mihai Leca, FC Lvov, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Ucrainei....