Faza zilei in fotbalul european. Un meci din Ungaria a intarziat 10 minute din cauza unei verighete (Video)

Sambata, 18 August 2018, ora 15:36
4776 citiri

Partida din prima liga de fotbal a Ungariei dintre MTK Budapesta si Debrecen a avut o intarziere destul de mare dintr-un motiv nebanuit.

Peste 10 minute a fost decalat startul acestui meci, din cauza faptului ca un jucator de la Debrecen, Erik Cikos, nu a fost lasat de arbitru sa intre pe teren cu verigheta pe deget.

Fotbalistul a tot incercat sa scoata timp de minute in sir inelul buclucas de pe deget, dar nu a reusit, iar pana la urma cei de la Debrecen au luat decizia sa il inlocuiasca, Cikos ramanand pe banca intreg meciul.

Partida in sine a fost una nebuna, cu MTK conducand pe tabela pana in minutul 86 cu 3-1, dar rezultatul final a fost 3-3, cu egalarea venind in minutul 95.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#faza zilei fotbal Ungaria inel, #meci intarziat 10 minute din cauza, #jucator nu si a putut scoate , #stiri fotbal