Liga 1: meciul FC Argeș - UTA din etapa a doua, decis de un gol superb, marcat cu câlcâiul

Vineri, 23 Iulie 2021, ora 20:33
2240 citiri
UTA a câștigat cu FC Argeș

Formaţia UTA Arad a învins vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Argeş, într-un meci contând pentru etapa a doua a Ligii I, conform news.ro.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Dangubic, cu câlcâiul, în minutul 4, după o pasă de la Ubbink.

FC Argeş: Greab – Tofan (Viana '79), Turda, Boldor (Pitian '64), Muşat (De Jonghe '79) – Meza Colli, Şerban (Honciu '46)– Dumitraşcu, Işfan, Tănase (Ruan '64) – Lupeta. Antrenor: Andrei Prepeliţă

UTA Arad: Fl. Iacob – Shlyakov, Vinko, Erico, Vukcevic – Passaglia, Batha – Miculescu, Ubbink (Tomozei '76), Antal (Roger '72)– Dangubic (Vorobjovas '76) Antrenor: Laszlo Balint

Cartonaşe galbene: Tănase '29 / Batha '29, Passaglia '38

Arbitri: Ionuţ Coza - Daniel Mitruţi, Costel Vatamanu - George Găman

Observatori: Costin Toma, Marin Petrache

Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...
Petrolul - UTA, meci important în cursa pentru salvarea de la retrogradare
Echipa Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea UTA Arad, în ultimul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii. La Ploieşti, gazdele...