Liga 1: meciul FC Argeș - UTA din etapa a doua, decis de un gol superb, marcat cu câlcâiul

Vineri, 23 Iulie 2021, ora 20:33
2086 citiri

Formaţia UTA Arad a învins vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Argeş, într-un meci contând pentru etapa a doua a Ligii I, conform news.ro.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Dangubic, cu câlcâiul, în minutul 4, după o pasă de la Ubbink.

FC Argeş: Greab – Tofan (Viana '79), Turda, Boldor (Pitian '64), Muşat (De Jonghe '79) – Meza Colli, Şerban (Honciu '46)– Dumitraşcu, Işfan, Tănase (Ruan '64) – Lupeta. Antrenor: Andrei Prepeliţă

UTA Arad: Fl. Iacob – Shlyakov, Vinko, Erico, Vukcevic – Passaglia, Batha – Miculescu, Ubbink (Tomozei '76), Antal (Roger '72)– Dangubic (Vorobjovas '76) Antrenor: Laszlo Balint

Cartonaşe galbene: Tănase '29 / Batha '29, Passaglia '38

Arbitri: Ionuţ Coza - Daniel Mitruţi, Costel Vatamanu - George Găman

Observatori: Costin Toma, Marin Petrache

Final neașteptat la meciul dintre Valencia și Real Madrid, din Primera Division. Hugo Duro a deschis scorul pentru „lilieci” în minutul 66, dar când Valencia se pregătea să celebreze...
Incredibil! Un fotbalist român a marcat cel mai rapid gol din lume! A doborât recordul detinut de Rafael Leao, jucătorul lui Milan VIDEO
Uluitor! Radu Ungurianu a dat cel mai rapid gol din istoria fotbalului mondial, în secunda patru! S-a întâmplat în meciul Bucovina Rădăuți - Șomuz Fălticeni, din Liga 3....