FC Barcelona, victorie cu 4-0 la primul meci oficial al sezonului. Pustiul Ansu Fati a fost eroul catalanilor

Luni, 28 Septembrie 2020, ora 09:05
3049 citiri

Echipa FC Barcelona a debutat cu o victorie in noua editie a campionatului de fotbal al Spaniei, sub comanda fostului selectioner olandez Ronald Koeman, impunandu-se pe teren propriu, cu scorul de 4-0, in fata formatiei Villarreal, duminica seara, intr-o partida contand pentru etapa a treia din Primera Division.

Conform agerpres.ro, eroul meciului a fost tanarul atacant Ansu Fati (17 ani), autorul unei duble intr-un interval de doar cinci minute (15, 19), tot el fiind cel care a provocat penalty-ul in urma caruia Lionel Messi a majorat avantajul gazdelor (35). Barca a punctat pentru a patra oara in finalul primei reprize, in urma autogolului lui Pau Torres (45).

FC Barcelona a inceput sezonul cu intarziere, beneficiind de o vacanta mai lunga in urma participarii la turneul Final 8 al Ligii Campionilor de la Lisabona, unde a fost eliminata in sferturile de finala (2-8 cu Bayern Munchen).

Politicienii români care au fost țintiți de hackeri sprijiniți de Rusia. „Agresiunile se desfășoară împotriva demnitarilor vocali”
Războiul hibrid dus de Rusia afectează și politicienii români. Mai multe grupuri de hackeri sprijiniți de Rusia, China și Iran au avut ca țintă în ultimii ani politicieni și oficiali...
Horia Constantinescu, preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, renunță la funcție
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, renunţă la funcţie după ce a devenit candidatul PSD la Primăria Constanţa. El precizează că...