FC Botosani, invinsa acasa de Chindia, in Liga 1. 5 meciuri la rand fara victorie pentru echipa lui Croitoru

Duminica, 04 Octombrie 2020, ora 15:38
2921 citiri

FC Botosani a fost invinsa, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), de Chindia Targoviste, in etapa a VI-a a Ligii I, conform news.ro.

Echipa antrenata de Marius Croitoru isi continua astfel seria de rezultate nefavorabile, in ultimele 5 partide reusind doar doua rezultate de egalitate in campionat, criza accentuata de eliminarea suferita in Europa League cu macedonenii de la Shkendija.

In minutul 26, Chindris (FC Botosani) a fost eliminat pentru fault in pozitie de ultim aparator.

In minutul 52, Patache a fost lovit la nas, posibil de Paul Iacob sau de un coechipier, iar jucatorul echipei din Botosani a parasit terenul cu ambulanta, dupa ce a primit ingrijiri medicale pe teren mai multe minute. Iacob (Chindia) a fost eliminat si el de arbitrul Calin, dar cu mare intarziere.

Min. 74, 0-1: Vadim Rata a marcat cu un sut cu stangul din marginea careului mare, dupa ce a recuperat balonul in propria jumatate si dupa o cursa de 40 de metri;

Min. 88, 0-2: Jonathan Rodriguez l-a faultat in careu pe Negut. Berisha a transformat lovitura de la 11 metri.

Au evoluat urmatoarele echipe:

FC Botosani: Hankic - Patache (Plamada '59), Chindris, Seroni, Harut - Jonathan Rodriguez, Ongenda (Babunski '81) - Ofosu, Ashkovski (Tiganasu '81), Keyta - M. Roman. Antrenor Marius Croitoru;

Chindia: Aioani - Capusa, Pitian, Iacob, C. Dinu - Negut, Dulca (Fomba '85), Rata, Yameogo - D. Popa (Berisha '81), D. Florea (Dumitrascu '64). Antrenor Emil Sandoi.

Cartonase galbene: Rodriguez '87 / D. Popa '31;

Cartonase rosii: Chindris '26 / Iacob '58.

Arbitri: Iulian Calin - Radu Adrian Ghinguleac, Ciprian Florin Dansa - Vlad Baban;

Observator: Cristian Nica.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...