FCSB, victorie chinuita cu Academica Clinceni. Man si Morutan, executii decisive pe final de meci

Luni, 19 Octombrie 2020, ora 23:02
3068 citiri

FCSB a invins sambata, in deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Academica Clinceni, in ultimul meci al etapei a VII-a a Ligii I.

Conform news.ro, golurile au fost marcate de Dennis Man, in minutul 86 si de Olimpiu Morutan, in minutul 89, ambele realizari venind in urma unor actiuni individuale de exceptie.

Academica Clinceni: Valceanu - Pashov, Jutric, Patriche, M. Dobrescu - Cebotaru, Cascini - A. Cordea, Chunchucov (Boiciuc '72), P. Petrescu (Achim '46) - R. Andronic (Rusescu '46). Antrenor: Ilie Poenaru

FCSB: Vlad - Cretu, Cristea, Miron, Pantiru - Ov.Popescu (Perianu '46), Morutan, Tanase, Man, Buziuc (Oct. Popescu '46) - Bus (Vina '65). Antrenor: Anton Petrea

Cartonase galbene: Cordea '39, Patriche '78 / Man '68, Cristea '75

Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat de asistentii Marius Marchidanu si Alexandru Voda, iar rezerva a fost Sorin Costreie.

Observator de arbitri a fost delegat Andrei Ionita.

Ciprian Marica este uimit de transferul vedetei FCSB: Nu pot să cred
Întrebat despre transferul extremei FCSB la prima clasată în Qatar, Ciprian Marica, acționar minoritar la Farul Constanța este surprins de acest transfer în ciuda salariului mare pe care îl...
Pe cine sună Meme Stoica primul dacă FCSB câștigă titlul. Ce zice el, aia facem!
FCSB este aproape de a câștiga titlul după mulți ani iar mai mulți jucători din echipă sunt în vizorul selecționerului Edi Iordănescu pentru Campionatul European din Germania....