Final de meci dramatic în Farul Constanța - CS Mioveni. Golul victoriei, marcat în prelungiri

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 18:15
3651 citiri
Farul a învins-o pe Mioveni în Liga 1

Formaţia Farul Constanţa a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1, conform news.ro.

Au marcat Betancor ’16 şi Ciobanu ‘90+2 pentru învingători, respectiv Rusu ’86 pentru învinşi.

Farul: Aioani - Mladen, Larie, Ghiţă, Dussaut (Pires ’70) – Boboc (De Nooijer ’46), Artean, Purece (Petre ’78) – Ganea (Ciobanu ’70), Beţancor, Pitu (Sali ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi

CS Mioveni: Ducan - Oancea, Iacob, Scarlatache, Burnea (Şerbănică ’46)- Panait (Cierpka ’46), Dumitriu, Toma (Coşereanu ’78) – Buziuc (Cristea ’71), Rusu, Sanoh (Blănaru ’59). Antrenor: Alexandru Pelici

Cartonaşe galbene: Pitu ’33 / Dumitriu ’20, Burnea ’22, Scarlatache ’35, Ducan ‘90+1

Arbitri: Sorin Costreie – Sebastian Eugen Gheorghe, Alexandru Vodă – Andrei Moroiţă

Observator: Vasile Bratu

Campionatul Mondial de fotbal intră azi în cea de-a trei fază a grupelor, una în care are loc o schimbare importantă în program. Partidele din aceeași grupă se vor juca în paralel,...
I se spune Știrbul! Eroul Germaniei a ajuns la spital cu un dinte înfipt în frunte FOTO
Germania a reușit aseară un egal in-extremis cu Spania, scor 1-1, grație unui gol marcat în minutul 83 de Niklas Fullkrug. Atacantul lui Werder Bremen, care are un sezon excelent în...