Final de meci dramatic în Farul Constanța - CS Mioveni. Golul victoriei, marcat în prelungiri

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 18:15
3335 citiri

Formaţia Farul Constanţa a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1, conform news.ro.

Au marcat Betancor ’16 şi Ciobanu ‘90+2 pentru învingători, respectiv Rusu ’86 pentru învinşi.

Farul: Aioani - Mladen, Larie, Ghiţă, Dussaut (Pires ’70) – Boboc (De Nooijer ’46), Artean, Purece (Petre ’78) – Ganea (Ciobanu ’70), Beţancor, Pitu (Sali ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi

CS Mioveni: Ducan - Oancea, Iacob, Scarlatache, Burnea (Şerbănică ’46)- Panait (Cierpka ’46), Dumitriu, Toma (Coşereanu ’78) – Buziuc (Cristea ’71), Rusu, Sanoh (Blănaru ’59). Antrenor: Alexandru Pelici

Cartonaşe galbene: Pitu ’33 / Dumitriu ’20, Burnea ’22, Scarlatache ’35, Ducan ‘90+1

Arbitri: Sorin Costreie – Sebastian Eugen Gheorghe, Alexandru Vodă – Andrei Moroiţă

Observator: Vasile Bratu

Formaţia FC Argeş a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Farul, într-un meci din etapa a XII-a a Ligii 1. Au marcat Arias ’50 şi Viana ’72 pentru gazde,...
Incidente teribile la un meci de fotbal. Polițiștii au scos pistoalele și au tras focuri de armă! VIDEO
Incidente pe terenul de fotbal cu implicarea jucătorilor și a spectatorilor sunt destul de dese, însă rar se vede ca ordinea să fie restabilită de polițiști cu ajutorul armelor de foc....