Capitanul Tanase si-a facut datoria. Gol decisiv pentru FCSB marcat in prelungiri. Schimbare de lider in Liga 1

de Teodor Serban
Duminica, 07 Martie 2021, ora 22:41

Formatia FCSB a invins duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Medias, intr-un meci din etapa a 26-a a Ligii I, conform news.ro.

Golul a fost marcat de Florin Tanase, in minutul 90+2, cu o lovitura de cap bine plasata. In urma acestui rezultat, FCSB revine pe primul loc al clasamentului, la egalitate de puncte (57) cu CFR Cluj.

FCSB: A. Vlad - Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic (Pantiru '56) - Olaru, Sut (Simion '56), Oaida (Vukusic '37) - Morutan, Tanase, Oct. Popescu (Vina '79). Antrenor: Anton Petrea

Gaz Metan Medias: Plesca - Butean, Baco, Yuri, Velisar - Moura (Francisco Junior '83), Alceus, Chamed (Deaconu '83) - Romeo (Manuel '74), Plumbuitu (Sarr '9), Valente (Trif '74). Antrenor: Mihai Teja

Cartonase galbene: Oaida '26, Sut '50 / Baco '38, Moura '45+2, Valente '74

Arbitri: Iulian Calin - Mircea Orbulet, Mircea Grigoriu - George Gaman

Cristi Borcea, moment de sinceritate: "Am fost tot timpul cu Valentina, chiar daca m-am insurat cu Alina"

Ei sunt "asii" lui Adi Mutu pentru Europeanul Under 21. Avem jucatori de la Juventus, Fiorentina si Villarreal