Scor de maidan în fotbalul feminin: ce națională a fost umilită

Miercuri, 01 Decembrie 2021, ora 08:29
1886 citiri

Partida a avut loc în preliminariile pentru Cupa Mondială din 2023. Patru jucătoare au marcat de către trei ori, iar o fotbalistă a înscris chiar patru goluri.

Echipa feminină de fotbal a Angliei a "zdrobit" naţionala Letoniei, scor 20-0, într-un meci din preliminariile pentru Cupa Mondială din 2023.

Patru jucătoare au marcat de câte trei ori, iar Lauren Hemp a înscris de patru ori. În total, zece jucătoare au marcat cel puţin un gol.

Ellen White a devenit cea mai buni marcatoare din istoria naţionalei Angliei, cu un total de 48 de goluri. Ea a marcat de trei ori cu Letonia.

În 2003, tot Anglia reuşise o victorie record, scor 13-0, cu Ungaria.

Englezoaicele au înregistrat a şasea victorie în tot atâtea meciuri din preliminarii, în care au marcat 53 de goluri şi nu au primit niciunul.

Sursa: News.ro.

Un deznodământ cum rar se vede la fotbal a avut loc la partida Leicester - Tottenham. În minutul 4 al prelungirilor, Leicester conducea cu 2-1. Tottenham a întors scorul în minutele 5 și 7...
Ciprian Ciucu, revoltat de greva de la STB. „Este ilegală, imorală şi penală. Cer PSD să se delimiteze de liderul sindical Petrariu, să îl excludă din partid”
Preşedintele PNL Bucureşti, primarul Sectorului 6 Ciprian Ciucu, a spun sâmbătă, 22 ianuarie,despre greva de la STB că este „ilegală, imorală şi penală”. Esilul susține că acest...