Gabi Tamaș: ”Banii la zi!” Secretul cu care FC Voluntari a urcat pe podium în Liga 1

Vineri, 24 Septembrie 2021, ora 22:41
2448 citiri
Gabi Tamaș, alături de colegii de la FC Voluntari

FC Voluntari a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 1-0 (1-0), vineri seara, pe Arena Naţională din Capitală, în primul meci din etapa a 10-a a Ligii I de fotbal.

FC Voluntari a reuşit a patra sa victorie consecutivă în campionat, rezultat în urma căruia a urcat provizoriu pe locul trei în clasament (18 puncte), după CFR Cluj (24) și FC Botoșani (20).

Întrebat care este secretul formei sale și a coechipierilor săi, veteranul Gabi Tamaș a spus sec: ”Banii la zi!”

Chestionat despre o eventuală convocare la naţională, alături de Cristian Săpunaru, Tamaş a răspuns: "Pe cei de la FRF să-i ajute Dumnezeu să schimbe generaţiile. Dacă ne cheamă, mergem, suntem români, mergem cu inima, dar cum am schimbat noi o generaţie, e timpul să se schimbe alta".

Horoscop zilnic. Marți, 19 martie. Zodia care ajunge într-o situație delicată din neatenție
Astrele au pregătit noi provocări pentru zodii, unele fiind mai norocoase, iar altele mai puțin. Toate previziunile despre dragoste, bani sau job, în horoscopul zilnic. Berbec: Te asteapta...
UTA - Voluntari, meciul sezonului în Superliga, cu răsturnări de scor uluitoare. S-au marcat 7 goluri, două în prelungiri
Echipa UTA Arad a trecut pe locul al treilea în play-out după ce a învins luni, pe teren propriu, scor 4-3, gruparea ilfoveană FC Voluntari, în prima etapă a play-out-ului Superligii. Cele...