George Puscas, erou pentru Palermo. A marcat doua goluri impotriva echipei unde evolueaza un alt roman din Serie B

Duminica, 10 Februarie 2019, ora 09:26
3351 citiri

Atacantul roman George Puscas a fost eroul formatiei sale Palermo din Serie B, marcand doua goluri in intalnirea disputata sambata in runda curenta contra celor de la Perugia.

Romanul titular al nationalei Romaniei de tineret, calificata dupa 20 de ani la un turneu final de Campionat European, a deschis scorul dupa doar 70 de secunde, cu o lovitura de cap splendida, dupa o lovitura libera indirecta:

Tot cu capul a lovit Puscas imediat dupa pauza, in minutul 47, ajugand la cota 5 reusite in 19 partide in care a evoluat in acest sezon.

El a ajuns la Palermo dupa un transfer de la Novarra.

Un alt roman a fost si el titular in partida de sambata, e vorba de Vlad Dragomir, la Perugia, formatie unde a ajuns de la tineretul lui Arsenal.

Palermo a castigat cu 2-1 in deplasarea de la Perugia, dar de remarcat ca in minutul 65, la 0-2, gazdele au ratat un penalti prin Sadiq.

Puscas a fost inlocuit in minutul 79, iar Dragomir a evoluat tot meciul.

Palermo, fosta formatie a lui Dorin Goian, e pe 2 in Serie B, la un punct de lidera Brescia, in timp ce Perugia se afla pe 9, tot la un punct in spate de locurile care merg in play-off-ul de promovare in Serie A.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#George Puscas erou pentru Palermo doua, #Puscas invinge Dragomir derbi romani, #Palermo doua goluri Puscas cu capul , #stiri fotbal