George Puscas, la primul meci dupa eliminarea catastrofala de la nationala. Fanii echipei sale au luat foc: "E ridicol" VIDEO

Sambata, 03 Aprilie 2021, ora 09:45
7756 citiri
George Puscas

Atacantul roman George Puscas (24 de ani) s-a aflat pe foaia de joc a meciului pe care Reading l-a terminat la egalitate vineri seara, 1-1, pe terenul lui Barnsley, in etapa cu numarul 39 din liga a doua engleza.

La numai 48 de ore dupa ce a fost eliminat in partida Armenia - Romania (3-2) din preliminariile CM 2022, Puscas a fost rezerva la Reading, iar antrenorul Paunovic a decis sa nu apeleze deloc la serviciile romanului.

Asta in ciuda faptului ca inlocuitorul lui Puscas, portughezul Lucas Joao, a fost protagonistul negativ al intalnirii, ratand o ocazie uriasa, cu poarta goala. "E ridicol", au comentat numerosi fani ai lui Reading, cerand titularizarea lui Puscas in meciul urmator.

Funda┼čul Raphael Varane ┼či-a anun┼úat, joi, retragerea din echipa na┼úional─â a Fran┼úei, al─âturi de care a c├ó┼čtigat Cupa Mondial─â ├«n 2018. Varane a spus c─â a fost o m├óndrie ┼či o onoare...
Ana Bogdan, eliminat─â de la WTA Lyon de o favorit─â a gazdelor. Românca e în sferturi la dublu
Ana Bogdan, eliminată de la WTA Lyon de o favorită a gazdelor. Românca e în sferturi la dublu
Jucătoarea de tenis Ana Bogdan, locul 68 mondial, a fost eliminată, marţi, în primul tur al turneului de la Lyon, cu premii de 225.480 de euro. Bogdan a fost învinsă de sportiva franceză...