Ghinion pentru Marius Sumudica. Gaziantep a fost "furata" in prelungiri si a ratat sansa de a urca pe primul loc. Romanul a facut scandal

Sambata, 02 Ianuarie 2021, ora 14:35
5144 citiri
Marius Sumudica

Gaziantep FK, echipa antrenata de Marius Sumudica, a trecut de putin pe langa o noua victorie in campionatul Turciei, 1-1 in deplasare cu codasa Erzurumspor, rezultat stabilit de gazde in al saselea minut de prelungire.

In meciul disputat astazi, belgianul Kevin Mirallas a marcat, in minutul 69 pentru oaspeti, Erzurumspor egaland in minutul 90+6, din penalty. Daca Alex Maxim a lipsit de pe teren la Gaziantep, fiind suspendat, fundasul Alin Tosca a fost integralist.

La finalul meciului, cei de la Gaziantep, in frunte cu Marius Sumudica, i-au reprosat arbitrului penalty-ul prea usor acordat, antrenorul roman vazand cartonasul galben pentru proteste.

Cu 28 de puncte dupa 15 etape, Gaziantep se mentine in plutonul fruntas, liderul la zi fiind Galatasaray, cu 29 de puncte, dar cu un meci mai putin disputat.

Planul fenomenal la care lucrează Dan Șucu. Și-a propus aducerea unui nume uriaș la Rapid
După "falimentul" proiectului Cristiano Bergodi, acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu, lucrează la un plan nou pentru Rapid. Conform informațiilor furnizate de jurnalistul Sorin...
Uniunea Europeană deschide, din nou, ușa Turciei. Interesul pentru un mediu stabil în estul Mediteranei dă startul unor noi discuții
Liderii Uniunii Europene au adoptat miercuri seara o declaraţie prin care se afirmă dorinţa unei relaţii reciproc avantajoase cu Turcia şi un interes strategic pentru un mediu stabil în estul...