Gol cu capul marcat de portar în Cupa Spaniei, la ultima fază a meciului. Comentatorul a înnebunit de fericire! VIDEO

Joi, 02 Decembrie 2021, ora 09:30
3022 citiri

Portarul echipei Atletico Baleares, Xavi Ginard, a marcat, miercuri, în minutul 90+5, un gol în meciul din deplasare cu Calahorra, din turul al doilea al Cupei Spaniei.

Ginard a înscris cu capul, după o lovitură liberă. El a reuşi astfel să egaleze la 1 şi să ducă partida în prelungiri. Impresionantă e și reacția comentatorului iberic, care a strigat secunde în șir de fericire.

Yurrebaso deschisese scorul în minutul 25.

Goalkeeper-ul oaspeţilor s-a remarcat şi la loviturile de departajate, apărând una. Atletico Baleares, formaţie din liga a III-a, la fel ca formaţia Calahorra, a reuşit până la urmă calificarea în faza următoare a competiţiei.

Real Madrid s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, eliminând în optimi echipa Elche, scor 2-1 după prelungiri. Elche a condus cu 1-0, prin golul marcat de...
Ludovic Orban spune că Florin Cîțu are zilele numărate la șefia PNL. Motivul pentru care Ciucă sau Bode nu îi vor succeda în funcție
Fostul lider al liberalilor, Ludovic Orban, e de părere că actualul șef al PNL, Florin Cîțu, își va pierde funcția „în curând”, însă următorul nume la președinția partidului este...