Gol important pentru un fost stelist in campionatul Frantei (Video)

Duminica, 28 Septembrie 2014, ora 19:48
2388 citiri

Un fost component al echipei Steaua Bucuresti a marcat primul sau gol in campionatul Frantei, in runda curenta de Ligue 1.

Este vorba despre atacantul de culoare Habib Habibou, care a marcat pentru Rennes, in infrangerea echipei sale la Bordeaux, scor 1-2.

Habibou, imprumutat de Steaua de la Cherleroi in 2008, a ajuns in aceasta vara la Rennes si a marcat primul sau gol pentru noua sa echipa dupa 3 partide bifate.

El a marcat duminica in minutul 83, la doar 20 de minute de la intrarea pe teren, egaland situatia la 1 pe tabela, dupa ce Khazri de la Bordeaux marcase in minutul 73.

Din pacate pentru Rennes, Bordeaux a reusit sa dea golul victoriei in minutul 93, prin Toure.

Iata mai jos rezumatul partidei dintre Bourdeaux si Rennes:

Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....
Gabriela Firea a intrat în campanie electorală încă din prima zi de la nominalizare: „Acum avem o şansă în plus. Votul trebuie să fie util”
Preşedintele PSD Bucureşti, Gabriela Firea, proaspăt desemnată candidatul social-democraților la Primăria Capitalei, și-a început deja discursurile de candidat, marți, 23 aprilie, la nici...
#habibou gol pentru rennes, #gol fost stelist campionat franta, #gol habibou franta rennes , #stiri fotbal