Gol de poveste pentru Olimpiu Moruțan la Galatasaray! Românul și-a ridiculizat adversarii VIDEO

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 21:21
54347 citiri
Olimpiu Moruțan

Fotbalistul echipei Galatasaray, Olimpiu Moruţan, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Goztepe, în etapa a şaptea a campionatului Turciei, conform news.ro.

Moruţan a marcat golul de 2-1, în minutul 56, după o acțiune personală de toată frumusețea, în care a driblat trei adversari și a înscris la colțul scurt, cu un șut plasat.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ndiaye ’43, iar Galatasaray a egalat în minutul 49, prin Dervişoglu.

Olimpiu Moruţan a jucat până în minutul 84, iar celălalt român de la Galatasaray, Alexandru Cicâldău, a fost integralist. Cicâldău a primit un cartonaş galben în minutul 82.

Echipa celor doi români ocupă locul 10 în clasament, cu 11 puncte. Goztepe este pe 18, cu 5 puncte. Liderul Fenerbahce are 16 puncte.

otbalistul român Alexandru Dobre a marcat primul său gol pentru formaţia FC Famalicao, în meciul câştigat cu 4-1 în faţa formaţiei de ligă secundă B-SAD, miercuri seara, pe teren...
Cristina Neagu a salvat onoarea CSM-ului București în ultima secundă
Vicecampioana en-titre la handbal feminin, CSM Bucureşti, a obţinut în ultima secundă o remiză pe teren propriu, duminică, cu formaţia Brest Bretagne Handball, scor 30-30 (15-18), în etapa...