Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Gol de poveste pentru Olimpiu Moruțan la Galatasaray! Românul și-a ridiculizat adversarii VIDEO

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 21:21
54551 citiri
Olimpiu Moruțan

Fotbalistul echipei Galatasaray, Olimpiu Moruţan, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Goztepe, în etapa a şaptea a campionatului Turciei, conform news.ro.

Moruţan a marcat golul de 2-1, în minutul 56, după o acțiune personală de toată frumusețea, în care a driblat trei adversari și a înscris la colțul scurt, cu un șut plasat.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ndiaye ’43, iar Galatasaray a egalat în minutul 49, prin Dervişoglu.

Olimpiu Moruţan a jucat până în minutul 84, iar celălalt român de la Galatasaray, Alexandru Cicâldău, a fost integralist. Cicâldău a primit un cartonaş galben în minutul 82.

Echipa celor doi români ocupă locul 10 în clasament, cu 11 puncte. Goztepe este pe 18, cu 5 puncte. Liderul Fenerbahce are 16 puncte.

Victorie uriașă pentru România, care a învins Germania. Perla lui Hagi a adus victoria în prelungiri
Germania U19 – România U19 2-3! Adrian Mazilu a înscris un gol uriaş în minutul 90+4 şi i-a ajutat pe tricolori să producă surpriza în grupa de la Turul de Elită. România a deschis...
Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...