Gol de poveste pentru Olimpiu Moruțan la Galatasaray! Românul și-a ridiculizat adversarii VIDEO

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 21:21
53299 citiri

Fotbalistul echipei Galatasaray, Olimpiu Moruţan, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Goztepe, în etapa a şaptea a campionatului Turciei, conform news.ro.

Moruţan a marcat golul de 2-1, în minutul 56, după o acțiune personală de toată frumusețea, în care a driblat trei adversari și a înscris la colțul scurt, cu un șut plasat.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ndiaye ’43, iar Galatasaray a egalat în minutul 49, prin Dervişoglu.

Olimpiu Moruţan a jucat până în minutul 84, iar celălalt român de la Galatasaray, Alexandru Cicâldău, a fost integralist. Cicâldău a primit un cartonaş galben în minutul 82.

Echipa celor doi români ocupă locul 10 în clasament, cu 11 puncte. Goztepe este pe 18, cu 5 puncte. Liderul Fenerbahce are 16 puncte.

Cu Olimpiu Moruțan titular, Galatasaray a învins-o duminică pe Konyaspor (1-0) în campionatul Turciei, românul remarcându-se cu o fază genială, în care și-a ridiculizat adversarii....
Dan Vîlceanu: Parlamentarii PNL vor fi prezenți la sesiunea pentru învestirea Guvernului Cioloș, dar nu vor vota
Parlamentarii PNL vor participa miercuri, 20 octombrie, la votul din Parlament pentru Guvernul Cioloş, însă nu vor vota, potrivit unei decizii a Biroului Executiv, a anunţat secretarul general...