Gol de poveste pentru Olimpiu Moruțan la Galatasaray! Românul și-a ridiculizat adversarii VIDEO

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 21:21
53446 citiri

Fotbalistul echipei Galatasaray, Olimpiu Moruţan, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Goztepe, în etapa a şaptea a campionatului Turciei, conform news.ro.

Moruţan a marcat golul de 2-1, în minutul 56, după o acțiune personală de toată frumusețea, în care a driblat trei adversari și a înscris la colțul scurt, cu un șut plasat.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ndiaye ’43, iar Galatasaray a egalat în minutul 49, prin Dervişoglu.

Olimpiu Moruţan a jucat până în minutul 84, iar celălalt român de la Galatasaray, Alexandru Cicâldău, a fost integralist. Cicâldău a primit un cartonaş galben în minutul 82.

Echipa celor doi români ocupă locul 10 în clasament, cu 11 puncte. Goztepe este pe 18, cu 5 puncte. Liderul Fenerbahce are 16 puncte.

Liverpool a învins cu 2-0 în deplasare formația Preston, în Cupa Ligii Angliei. Golul meciului a fost marcat de belgianul Origi, care a reluat mingea în plasă cu călcâiul. În...
Golul sezonului în Europa! O reușită cum rar se poate vedea pe stadioane VIDEO
Unul dintre cele mai frumoase goluri ale sezonului s-a marcat în partida Groningen - Alkmaar, din campionatul Olandei. Belgianul Cyril Ngonge (21 ani), de la Groningen, a reușit o execuție de...