Gol spectaculos marcat de un fost stelist in Ucraina (Video)

Sambata, 29 Martie 2014, ora 18:17
1892 citiri

Echipa din Ucraina Volin Lutk s-a impus cu scorul de 3-1 la Metalurg Donetk, intr-un meci in care Eric Bicfalvi, fostul stelist, a fost titular si a marcat un gol spectaculos. Florentin Matei, celalalt roman din lotul lui Volin, a intrat in minutul 65.

Om de baza in ultima vreme la Volin, Bicfalvi nu a dezamagit nici in runda curenta. Romanul a marcat golul de 2-1 pentru trupa sa, dupa o mare gafa in defensiva celor de la Donetk.

Scorul fusese deschis de Alessandro Celin, in minutul 36. Peste cinci minute, Metalurg a egalat prin Checher, iar Eric Bicfalvi si-a adus echipa in avantaj in minutul 55. Tabela a fost inchisa de Ramon Lopes, dintr-un penalti transformat in minutul 88.

Eric a ajuns la al treilea gol marcat pentru Volin in acest sezon. Florentin Matei, si el fost stelist, a intrat in minutul 65, primind si un galben in prelungiri.

In clasament, Volin este pe 8 in Ucraina, cu 27 de puncte, la egalitate cu Metalurg.

Iata imagini VIDEO din cadrul partidei:

Preşedintele Klaus Iohannis susţine marți, 5 iulie, o conferință de presă începând cu ora 18.00, la Palatul Cotroceni, conform unui comunicat al Administrației Prezidențială. Aceasta...
Bani pentru partid din măsluirea jocurilor de noroc. Dezvăluirile fostului director ONJN, schimbat după 5 zile de la numire
Tudor Simota, fost director general al Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc (ONJN), schimbat după doar cinci zile de activitate, a dezvăluit că funcția din care a fost înlocuit era...