Goluri pe banda rulanta pentru Keseru si Moti in Bulgaria

Duminica, 03 Martie 2019, ora 16:56
3098 citiri

Cosmin Moti si Claudiu Keseru se simt foarte bine in Bulgaria, acolo unde evolueaza pentru Ludogorets Razgrad.

Cei doi au marcat fiecare cate un gol in partida disputata duminica cu Botev Vratsa, in campionatul Bulgariei. Iar toti cei 4 romani de la Ludogorets au fost titulari, e vorba de Dragos Grigore, Cosmin Moti, Adi Popa si Claudiu Keseru.

Cei din Razgrad au condus cu 2-0 la pauza dupa reusitele semnate de Cosmin Moti (min. 33) si Claudiu Keseru (39).

Pana la final, Keseru a fost inlocuit in minutul 77 cu Swierczok.

Partida s-a terminat cu scorul de la pauza, 2-0, iar echipa in alb si verde este lidera Bulgariei, cu 56 de puncte dupa 24 de etape, cu 5 peste locul 2 ocupat de rivala TSKA Sofia.

Cu golul de duminica, Keseru a ajuns la 17 reusite in acest sezon si este pe primul loc in clasamentul golgheterilor.

Plamen Iliev, fostul portar de la FC Botosani si Astra, a fost titular in poarta lui Ludogorets.

Dragos Grigore, Cosmin Moti si Claudiu Keseru se afla pe lista preliminara a stranierilor convocati de Cosmin Contra pentru primele meciuri din preliminariile EURO 2020, cu Suedia si Feroe.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#Moti si Keseru goluri pe banda, #Keseru gol dupa gol Bulgaria, #4 romani titulari Bulgaria Ludogorets , #stiri fotbal