Guardiola s-a impiedicat in derbiul Bundesligii

Duminica, 31 August 2014, ora 15:57
2236 citiri

Bayern Munchen nu a putut trece de obstacolul numit Schalke 04 in derbiul etapei a doua din Bundesliga. In meciul jucat la Gelsenkirchen, echipa pregatita de Pep Guardiola a incheiat la egalitate, scor 1-1 cu formatia gazda.

Bavarezii au deschis scorul prin Lewandowski in minutul 10, aflat la prima reusita in noul sezon. Gazdele au reusit egalarea prin Howedes in minutul 61, gol contestat indelug de oaspeti, care au reclamat ca balonul a lovit mana capitanului gazdelor inainte de a intra in poarta.

Tehnicianul catalan l-a folosit din primul minut pe mijlocasul Xabi Alonso, transferat in cursul saptamanii de la Real Madrid. Fostul international spaniol s-a achitat bine de sarcini dar a fost schimbat in minutul 68.

Dupa acest egal, Bayern Munchen se afla pe locul 5 cu patru puncte in clasamentul provizoriu, lider fiind Leverkusen care a invins acasa cu 4-2 pe Hertha Berlin.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Guardiola se impiedica derbi, #Bayern egal deplasare Schalke 04 , #stiri fotbal