Veste mare primita de Hagi, chiar in ziua in care a implinit 56 de ani

Sambata, 06 Februarie 2021, ora 08:31
3761 citiri
Gica Hagi FOTO facebook

Gica Hagi a implinit ieri 56 de ani si s-a bucurat de o veste mare. Aflat in pauza in ceea ce priveste antrenoratul, Hagi a aflat ca se afla pe lista scurta a ceor de la Olympique Marseille, una dintre cele mai importante echipe din campionatul Frantei. Aceasta tocmai s-a despartit de portughezul Andre Villas-Boas si cauta un tehnician care sa preia formatia.

Hagi a pregatit prima echipa a Viitorului, formatie pe care o patroneaza, incepand cu 2014, cucerind 3 trofee: titlu in Liga 1 (2016/2017), Cupa Romaniei (2018/2019) si Supercupa Romaniei (2019).

"Regele" le-a mai pregatit pe Bursaspor, Galatasaray, Politehnica Timisoara, FCSB si nationala Romaniei.

Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...
Armele inovatoare ale industriei franceze de apărare care vor fi testate în Ucraina
Noile arme ale industriei franceze de apărare, mai ales cele anti-dronă, vor fi testate în timpul operațiunilor de apărare din Ucraina. Forțele Armate ale Ucrainei ar putea avea nevoie de...