Un jucator de la FC Hermannstadt, testat pozitiv cu coronavirus. Fotbalistul e asimptomatic

FC Hermannstadt a anuntat, vineri, ca a inregistrat un prim caz de coronavirus in lotul sau, in urma celor mai recente teste.

Persoana infectata este un fotbalist, iar acesta este asimptomatic.

"Din pacate, acest virus blestemat nu ne ocoleste... In urma testului COVID-19, efectuat in conformitate cu protocolul sanitar in vigoare, unul dintre fotbalistii nostri a fost depistat pozitiv. Din fericire, acesta este asimptomatic, iar acum se afla in izolare si respecta toate recomandarile specialistilor D.S.P.Sibiu", se arata pe site-ul clubului.

In cazul celorlalti jucatori si al membrilor stafului, rezultatele au fost negative.

Echipa isi desfasoara activitatea sub program normal si se pregateste pentru urmatorul meci.

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...
Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...