Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Hermannstadt, victorie smulsa pe final de meci cu FC Botosani, in Liga I. Romario a dat golul decisiv

Luni, 28 Septembrie 2020, ora 20:10
2400 citiri

Formatia FC Hermannstadt a castigat, scor 2-1, meciul sustinut, luni, pe teren propriu, in compania echipei FC Botosani, in etapa a cincea a Ligii I.

Conform news.ro, Hermannstadt a punctat prin autogolul lui Seroni, din minutul 8, si prin Romario Pires (89 - penalti), iar FC Botosani a marcat prin Keyta, in minutul 36.

FC Hermannstadt: Cristiano - Scarlatache (Elbers '73), Viera, Stoica, Oprut - Pires, Dalbea - Buzan (Voda '57), Sintean (Mayoral '56), Jo Santos - F. Fortes. Antrenor: Ruben Albes

FC Botosani: Hankic - Harut, Chindris, Seroni, Tiganasu - J. Rodriguez, Babunski (Ongenda '59) - Patache, Askovski (Ofosu '59), Keyta (Roman '83)- Dugandzic. Antrenor: Marius Croitoru

Cartonase galbene: Stoica '51, Dalbea '54, Fortes '73, Romario '74, Cristiano '90+5 / Askovski '59, Chindris '68, Ongenda '74, Harut '87, Dugandzic '90+7

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete, ajutat de Mircea Grigoriu si Andrei Constantinescu.

Rezerva a fost Florin Andrei, iar observator Florin Hincu.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...