Ianis Hagi, debut cu stângul în Liga Campionilor. Glasgow Rangers tremură pentru calificare. Care a fost contribuția românului

Marti, 03 August 2021, ora 22:29
3823 citiri

Campioana Scoției, Glasgow Rangers, a debutat cu o înfrângere în actualul sezon al Ligii Campionilor, echipa lui Ianis Hagi fiind învinsă în deplasare, scor 1-2, de Malmo, în manșa tur din turul trei preliminar al competiției.

Afectat de o ușoară accidentare suferită în meciul de campionat de la finalul săptămânii trecute, Ianis Hagi a fost ținut pe banca de rezerve pe tot parcursul meciului.

Fără Ianis, Rangers a fost condusă cu 2-0 de la începutul reprizei secunde (goluri marcate de Malmo în minutele 47 și 49), dar și-a păstrat intacte șansele de calificare datorită reușitei lui Davis, în minutul 90+5.

Fotbalistul echipei Manchester City, Nathan Ake, a anunţat în social media că tatăl său a murit la câteva minute după ce l-a văzut înscriind în Liga Campionilor, conform news.ro....
Debut fantastic pentru Dinamo în grupele Ligii Campionilor. Câștigătoarea trofeului din 2016 a fost răpusă la București!
Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a învins joi, pe teren propriu, formaţia poloneză Lomza Vive Kielce, scor 32-29 (16-12), în primul meci din grupa B a Ligii...